Connect with us

Showbiz

Ed Sheeran fotografohet për herë të parë me vajzën e tij Lyrën, një muaj pasi ajo erdhi në jetë

Published

on

Ed Sheeran është fotografuar me vajzën e tij të porsalindur, Lyra Antarctica për herë të parë, pesë javë pasi gruaja e tij Cherry Seaborn lindi.

Këngëtari 29 vjeçar, dukej çdo centimetër një baba i përkushtuar ndërsa doli për shëtitje në Londër të enjten në mëngjes me vajzën e tij, shkruan DailyMail.

Ed dhe Cherry, 28 vjeçare, njoftuan ardhjen në jetë të vajzës së tyre në Instagram në fillim të shtatorit pasi mbajtën sekret shtatzëninë e Cherryt deri disa javë para lindjes së Lyrës.

Krijuesi i hiteve “Shape Of You” dukej i veshur në mënyrë rastësore gjatë shëtitjes, duke dalë i veshur me xhinse të zeza dhe xhaketë lëkure.

Ai kishte vënë në kokë një kapele bejsbolli, teksa në anën tjetër mbante edhe një shishe me ujë.

Foshnja Lyra ishte veshur me tesha të bardha, ndërsa pushonte në sediljen e zezë të veturës, ndërkohë që gjatë shëtitjes ishte vënë në një karrocë të vogël fëmijësh.

Ed njoftoi ardhjen e sigurt të vajzës në jetë më 1 shtator, duke ndarë me fansat një fotografi të çizmeve të Lyrës dhe një batanije shumëngjyrëshe.

Duke zbuluar se Cherry, 28 vjeçe, kishte lindur një javë më parë, ai shkroi: “Hello! Një mesazh i shpejtë nga unë pasi kam disa lajme personale që doja t’i ndaja me ju …

“Javën e kaluar, me ndihmën e një ekipi të mrekullueshëm të lindjes, Cherry lindi vajzën tonë të bukur dhe të shëndetshme – Lyra Antarctica Seaborn Sheeran. Ne jemi plotësisht në dashuri me të”.

“Ne shpresojmë që ju të mund ta respektoni privatësinë tonë në këtë kohë. Shumë dashuri dhe do të shihemi kur të vijë koha të kthehem”, kishte njoftuar Ed Sheeran.

Ndërkohë, lajmi se çifti po prisnin të bëheshin prindër u zbulua në tetor të vitit të kaluar.

Pas lindjes së saj, u zbulua se emri Lyra ishte frymëzuar nga personazhi kryesor në serinë e librave të preferuar të babait të saj, “His dark materials” të Philip Pullman.

Lyra Belacqua, e njohur edhe si Lyra Silvertongue, është heroina e trilogjisë së Pullman.

Lyra është një vajzë e re që banon në një univers paralel dhe e gjen veten të përfshirë në një luftë kozmike midis Lord Asriel nga njëra anë dhe engjëllit të parë që do të krijohet, i quajtur Autoriteti dhe Regjenti i tij, i quajtur Metatron, nga ana tjetër.

Në vitin 2015, Ed shkroi në Twitter: “[Deri më tani, Philip Pullman – ‘His dark materials’ është një nga librat më të mirë që kam lexuar ndonjëherë”.

Ed njoftoi në fund të vitit të kaluar se po bënte një pushim të zgjatur nga karriera e tij për t’u përqëndruar në udhëtimet dhe jetën e tij personale.

Çifti janë së bashku prej pesë vitesh, edhe Ed konfirmoi vitin e kaluar se ai dhe Cherry kurorëzuan dashurinë e tyre me martesë në janar të vitit 2019. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending