Connect with us

Showbiz

E vërteta rreth raporteve të Rihannës me Bebe Rexhën: Dikur këngëtarja shqiptare i kishte shitur parfum, një vit më vonë i kompozoi këngë

Published

on

Fjalët dhe thashethemet e keqinterpretuara mund të kenë nisur një fillim të errët të marrëdhënies në dukje jo-ekzistente midis këngëtarëve Rihanna dhe Bebe Rexha.

Muzikantet thuhet se nuk kanë biseduar kurrë, pavarësisht se Rexha ishte një autore e hitit “TheMonster”, të cilën Rihanna e publikoi bashkë me Eminem – këngë kjo e cila u ngjit në majat e top-listave ndërkombëtare në vitin 2014, shkruan Nicki Swift.

Drama e përfolur mes të dyve filloi në qershor të vitit 2017, kur Rexha shkroi në Twitter për pretendimet se ajo tha se Rihanna nuk mund të kapte nota të alrta sikur ajo. Debakli me sa duket shpërtheu kur Shady Music Fakte shkroi në Twitter: “Bebe Rexha pranon se bëri pjesët ‘oooh ohhh’ në ‘The Monster’ dhe la në hije Rihannën” Ajo nuk mund t’i këndojë ato nota të larta. “Eshtë e panevojshme të thuhet, fansat e Rihannës nuk ishin “të lumtur për hijen e supozuar të Bebe Rexhës në këngë”.

(Videoja nuk është e disponueshme për territorin e Kosovës)

Gjatë një paraqitje në qershor të vitit 2018 në Watch What Happens Live with Andy Cohen, Rexha iu drejtua reagimit në internet që kishte marrë dhe tha se fjalët e saj ishin keqinterpretuar. Ajo diskutoi se së bashku me Eminemin e interpretoi këngën “The Monster” në Coachella në vitin 2018 dhe pranoi se ajo ende nuk ishte takuar personalisht me Rihannën. Cohen i kërkoi asaj të tregonte ndjenjat e saj në debatin e përfolur. “Po sepse unë e këndova atë pjesë dhe dikush e kuptoi se ishte zëri im”. Ajo tha që Rihanna nuk mund t’i këndonte ato nota të larta. Unë isha si: “Kjo është kaq e bezdisshme”, i tha Bebe Rexha prezantuesit Cohen. “Këto ditë nuk mund të thuash asgjë në internet. Të gjithë çojnë gjithçka në ekstrem”, kishte thënë më tej këngëtarja shqiptare.

Fakt interesant: Bebe Rexha dikur i kishte shitur parfum Rihannës!

Ne kurrë nuk mund ta dimë nëse Rihanna dhe Bebe Rexha kanë shkëmbyer ndonjëherë fjalë pas hitit “The Monster”, por këngëtarja e hitit “I’m A Mess” zbuloi se si gjërat u bënë rreth e qark për të.

Gjatë një interviste në shtator të vitit 2018 në ‘Good Morning Britain’, Rexha zbuloi se e vetmja herë që ajo kishte qenë ballë për ballë me super yllin e Barbadosit ndodhi para se Rexha të ishte e famshme.

“Unë në fakt i shita parfum Rihannës, me kënaqësi të madhe”, tha ajo, për Independent. “Unë isha duke punuar në ‘Saks Fifth Avenue’, si shitëse e produkteve të kozmetikës në ShBA. Ajo erdhi në banak me buzëkuq të kuq dhe syze dielli:, tregoi këngëtarja shqiptare.

Takimi i famshëm thuhet se ndodhi para se Rexha të shkruante këngën “The Monster”.

“Nuk e kisha idenë se një vit më vonë do të kisha shkruar një këngë për të që do të ngjitej në vendin e parë në top listat ndërkombëtare. Kjo ma ndryshoi jetën plotësisht”, u shpreh Bebe Rexha. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending