Connect with us

Showbiz

Dua Lipa lanson koleksionin e tretë me “Pepe Jeans”, merr vëmendje me pozat atraktive

Published

on

Ajo ka filluar bashkëpunimin me brendin e famshëm botëror, “Pepe Jeans” në shtator të vitit të kaluar.

Dhe Dua Lipa së fundmi njoftoi fansat se ka lansuar koleksionin e saj të tretë të veshjeve e njëherësh të fundit me këtë brend.

25 vjeçarja ka ndarë koleksionin e ri me 53.5 milionë ndjekësit që numëron në Instagram, ku vjen e mahnitshme në secilën pozë.

Dua Lipa (Foto: Instagram)

Ndërkohë që në imazhin e parë, artistja me origjinë shqiptare pozon tërësisht e zhveshur duke mbajtur gjoksin me duar.

“Shumë krenare që lansova gamën time të tretë dhe të fundit për Pepe Jeans. Ishte shumë interesante dhe argëtuese të mësosh më shumë rreth dizajnimit me nje markë kaq ikonike të Londrës, e cila fillimisht nisi në një tezgë në tregun e Portobello në vitet 1970”.

“Vendosa të nënshkruaj një bashkëpunim me një koleksion të quajtur ‘Denim Decades’ me stile të frymëzuara nga çdo dekadë që kur Pepe filloi shitjen e xhinseve. Mezi po pres të ju shoh se si ju dizajnoni të juajat”, ka shkruar ajo.

Dua po vazhdon të korrë suksese të mëdha edhe në muzikë, ndërsa është nominuar në mbrëmjen e madhe të ndarjes së çmimeve në Australi, “ARIA Awards 2020”.

Ajo konkurron në kategorinë “Artisti më i mirë internacional” në evenimentin që do mbahet më 25 nëntor. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending