Connect with us

Sport

Dortmundi hyn në garë për Eriksenin

Published

on

Borussia Dortmundi është futur në garë për mesfushorin e Interit, Christian Eriksenin.

Sipas mediave italiane, klubi gjerman ka nisur negociatat me skuadrën e Interit për lojtarin.

Gjermanët po tentojnë ta huazojnë fillimisht mesfushorin danez me të drejtën e blerjes. Eriksen do të largohet gjatë afatit kalimtar të janarit nga zikaltërit pasi nuk ka arritur të gjejë vend në formacionin e trajnerit Antonio Conte.

Për Erkisenin, interesim kanë shprehur edhe Manchester United, Paris Saint-Germain dhe Arsenali.

Alsat