Connect with us

Showbiz

Dhjetë fakte interesante që nuk i keni ditur për aktorin Zac Efron

Published

on

Zachary David Alexander Efron është tani 33 vjeçar dhe ka lindur më 18 tetor të vitit 1987.

Ai është një aktor dhe këngëtar i famshëm amerikan.

Ndonëse ka rrëmbyer zemrat e të gjithëve në fëmijëri, më poshtë ua sjellim dhjetë fakte interesante lidhur me yllin e “High School Musical”.

Zac Efron (Foto: Bustle)

1. Zac Efron ka disa fobi, duke përfshirë ‘zombie’, peshkaqenë dhe vajzën nga filmi horror “The Ring”.

2. Zac deklaroi se ai absolutisht e do ‘Western Bacon Cheeseburger’ nga Carl’s Jr.

3. Ai shprehu se puna e tij ideale do të ishte të provonte video lojëra të ndryshme ose të luante poker profesional.

4. Koncerti i parë që ai shkoi të shihte ishte i grupit të njohur rock, “The Wallflowers”.

Zac Efron në “High School Musical”

5. Ai deklaroi se ishte një ‘krimb librash’ në shkollë, gjithmonë duke u përpjekur të merrte notat më të mira.

6. Efron ka filluar karrierën në aktrim që nga mosha 11 vjeçare.

7. E preferuara e tij në fëmijëri ishte Tyra Banks.

Zac Efron (Foto: Hollywood)

8. Aktori amerikan mori një fotografi të Tyra Banks dhe e vendosi atë në tavanin e dhomës së tij të gjumit.

9. Ai nuk është aq i gjatë sa duket.

10. Zac dhe Vanessa ishin një nga çiftet më të admiruara të kohës. /Telegrafi/

Vanessa Hudgens dhe Zac Efron (Foto: Elle)