Connect with us

Sport

“Covid 19” anulon edhe hedhjen e shortit – Alsat TV

Published

on

Për shkak të rastit pozitiv me koronavirusin në Federatën e Hendbollit Evropian, është anuluar hedhja e shortit të edicionit të parë të Ligës Evropa. Drejtuesit e hendbollit evropian shpjeguan se personi që duhej të kryejë hedhjen e shortit dhe i ngarkuar për zbatimin e protokolleve ndaj pandemisë “Covid 19”.

Federata Evropian e Hendbollit, në lajmërimin e fundit ka raportuar se shorti do të kryhet gjatë ditës së premte, në orën 11.00.

Në këtë mënyrë , skuadrat nga Maqedonia në garat evropiane, Metalurgu dhe Eurofarm Pelister, më vonë do të mësojnë kundërshtarët në garat në grupe të Ligës Evropa.

Alsat