Connect with us

Showbiz

“CMT Music Awards 2020”: Lista e plotë e fituesve

Published

on

Ka ardhur koha për të nderuar disa nga emrat më të mëdhenj të muzikës ‘country’.

Legjendat si Tanya Tucker dhe Carrie Underwood u bashkuan për “CMT Music Awards 2020”, ndonëse nuk munguan paraqitjet as nga yjet e muzikës pop si Katy Perry dhe Demi Lovato.

Prezantimi u realizua nga Kane Brown, Ashley McBryde dhe Sarah Hyland.

Dan, Shay, Carrie Underwood dhe Luke Bryan (Foto: Getty Images)

Shfaqja e këtij viti u zhvillua jashtë në mënyrë që të parandalonte pandeminë e vazhdueshme të coronavirusit, duke e veçuar atë nga shfaqjet e kaluara.

Më poshtë ua sjellim listën e plotë të fituesve:

• Dueti muzikor i vitit : Dan + Shay, “I Should Probably Go To Bed”

• Videoja muzikore e vitit nga një artiste femër: Carrie Underwood, “Drinking Alone”

• Performanca e vitit në CMT: Chris Young, “Drowning”

• Videoja muzikore e vitit nga një artist mashkull: Luke Bryan, “One Margarita”

• Videoja më e pëlqyer e vitit: Gabby Barret, “I Hope”

• Videoja më e mirë nga një grup: Old Dominion, “One Man Band”

• Bashkëpunimi më i mirë: Blake Shelton with Gwen Stefani “Nobody but You”

• Klipi i vitit : Carrie Underwood “Drinking Alone”

• Videoja më e mirë e vitit e realizuar në karantinë: Granger Smith “DON’T COUGH ON ME”. /Telegrafi/

Sarah Hyland, Kane Brown dhe Ashley McBryde (Foto: Shutterstock)