Connect with us

Showbiz

“CMT Music Awards 2020”: Çfarë duhet të dini përpara evenimentit madhështor

Published

on

Është koha edhe një herë të nderojmë disa nga yjet më të mëdhenj të muzikës ‘country’.

Artistët do të ngjiten në skenë të mërkurën për “CMT Music Awards 2020”, të cilët, siç kanë prezantuar shumë çmime, do të duken pak më ndryshe këtë vit për shkak të pandemisë së coronavirusit.

Luke Combs, Kelsea Ballerini dhe Sam Hunt (Getty/Reuters)

Para se të ndiqni evenimentin madhështor, këtu ua sjellim disa detaje që duhet t’i dini:

Si ta shikoni?

“CMT Music Awards 2020” do të transmetohet në disa kanale të mërkurën, 21 tetor në orën 8 pasdite në ET dhe në orën 7 të pasdites në CT.

Shfaqja do të transmetohet natyrisht edhe në: MTV, MTV2, Logo, Paramount Network, Pop dhe TV Land.

CMT.com gjithashtu do të transmetojë shfaqjen, siç do të bëjë një numër faqesh të tjera në internet.

Kush do të jetë prezantues?

Yjet e ‘country’, Kane Brown dhe Ashley McBryde do të jenë moderatorë të shfaqjes virtuale së bashku me aktoren Sarah Hyland.

Kane Brown, Ashley McBryde dhe Sarah Hyland (Getty Images)

Kush do të performojë?

Siç theksuam, disa nga artistët më të mëdhenj do të ngjiten në skenë dhe do të ofrojnë argëtim gjatë gjithë mbrëmjes.

Maren Morris, Luke Bryan dhe Shania Twain janë ndër yjet më të njohur të mbrëmjes ndërsa yjet e muzikës pop si Halsey dhe Noah Cyrus do të interpretojnë gjithashtu.

Luke Combs, Brooks & Dunn, Morgan Wallen, Dan + Shay, Little Big Toën, Jimmie Allen dhe Kelsea Ballerini do të shfaqen të gjithë në skenë, ashtu siç do të jenë bashkë-nikoqirët e Brown dhe McBryde.

Si zgjidhen fituesit?

Fituesit e çmimeve vendosen nga votat e fansave në internet, duke e bërë “CMT Music Awards” shfaqjen e vetme në të cilën fituesit zgjedhën direkt nga fansat e tyre.

Ndërsa votimi për shumicën e kategorive tanimë veçse është mbyllur. /Telegrafi/

Carrie Underwood, Keith Urban dhe Miranda Lambert (Getty Images)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending