Connect with us

Sport

Challandesi merr përgjegjësinë dhe e pranon

Published

on

Përzgjedhësi i Kosovës, Bernard Challandes, e ka pranuar se ekipi i tij nuk arriti të luante lojën e duhur në përballjen me Maqedoninë, të cilën përfaqësuese e ka vlerësuar për lojë më të mirë.

Maqedonia eliminoi Kosovën në plejof të kualifikimit për Evropian, duke e mposhtur 2:1 në Shkup të enjten.

“Provuam të bënim lojën tonë, por Maqedonia ishte më e mirë. Pjesa e parë ishte më e mirë, por të shkonim në disavantazh 2:1 ishte e rëndë për ne”, ka thënë ai duke shtuar se e merr përgjegjësinë për humbjen. “Unë jam trajneri dhe më takon ta marr përgjegjësinë”.

Kosova në fund arriti të kishte vetëm posedimin e topit në favor të vetin, pasi për nga rastet e krijuara Maqedonia ishte bindshëm më e mirë se Kosova.

Rastin ideal për të çuar ndeshjen në vazhdime e pati Fidan Aliti që në sekondat në pak metra nga goli, nuk arriti të shënonte i vetëm me portierin.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending