Connect with us

Sport

Challandes: Do ta mbroj ekipin, sepse djemtë kanë luftuar

Published

on

Bernard Challandes u shfaq i mërzitur për humbjen me Slloveninë, por trajneri i Kosovës i mbrojti deri në fund “Dardanët” dhe zgjedhjet e tij për këtë ndeshje.

“Mendova se ky ishte ekipi më i mirë për këtë ndeshje. Kololli ka luajtur në klub si sulmues e kjo nuk mund të thotë që nuk mund të luajë si mbrojtës. Asnjëherë nuk më keni pyetur pse në klub nuk ka luajtur asnjëherë si mbrojtës. Kjo është zgjedhje, kemi probleme për të shënuar në këtë periudhë, nuk është për individë të caktuar. Ne duhet të luajmë si grup, si ekip, nuk kemi gjetur zgjidhje, megjithëse lojtarët u munduan. Në pjesën e dytë e mbajtëm topin, shkuam në krahë, por asgjë nuk shkoi mirë. Është një periudhë e keqe për ne, duhet të mbajmë kokën lart dhe të punojmë deri sa të jetë e mjaftueshme për fitoren.”

Vlerësimi për lojtarët: Nuk vij këtu pa informacion për lojtarët. Për mua lojtarët që luajnë janë të mirë, ishte ekipi më i mirë që mund të kishim në fushë nga fillimi. Me Maqedoninë bëra zëvendësime më herët dhe skuadra nuk ishte e mirë. Lojtarët kanë bërë një ndeshje të mirë për mua, ju mund të mendoni ndryshe.”

6 humbje në 7 ndeshjet e fundit: Nuk mund të jemi të lumtur me humbjen, as unë nuk jam i kënaqur. Jam i zhgënjyer për lojtarët se ne bëmë paraqitje të mirë, kemi pësuar një gol të rëndomtë. Unë do ta mbroj ekipin, sepse janë munduar dhe kanë luftuar. Nuk është e mjaftueshme në këtë periudhë, por dua të mbroj ekipin tim, nuk mund të them sot se lojtarët nuk kanë bërë punën e tyre.”/superspor.al

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending