Connect with us

Sport

Caktohen detajet e fundit të vëllazërores, Shqipëri-Kosovë – SHKUPI

Published

on

Federata e Futbollit të Shqipërisë, zbuloi detaje rreth miqësores vëllazërore me Kosovën, e cila do të luhet të mërkurën e ardhshme më 11 nëntor. Ndeshja e cila do të shërbejë si një sfidë para përgatitore për dy duelet që duht t’I zhvillojnë Shqipëria dhe Kosova, ndaj Kazakistanit e Bjellorusisë dhe ndaj Sllovenisë e Moldavisë në Ligën e Kombëve, do të zhvillohet në “Elbasan Arena” në orën 16:00.

Është zgjedhur nga FSHF, stadiumi i Elbasanit në mënyrë që “Air Albania” të jetë në kushte sa më të përshtatshme për dy sfidat e Ligës së Kombeve.(SuperSport.al)

Alsat