Connect with us

Sport

Botas: Duhet të ndodh një mrekulli që të fitojë titullin – SHKUPIMK

Published

on

Pas dështimit në garën për Çmimin e Madh të Ajfellit, piloti I Mercedesit, Valteri Botas, është pajtuar me faktin që nuk ka gjas që të inkuadrohet në luftë për arkëtimin e titullit kampion në Formula 1.

– Advertisment –

Dëshpërimi i është i madh. Kisha gjasa të fitojë dhe mendojë se kisha strategji të mirë. Kisha performance të mir dhe gjasa të mira për të fituar. Mirëpo ndodhi problemi me motorin dhe thjesht nuk mundesha të besojë. Është puna e vetme në të cilën nuk mund të ndikosh. E dijë se jam shumë mbrapa me pika pas Luis Hamiltonit , ashtu që do të më duhet një mrrekulli e vertetë që të fitojë titullin , mirëpo unë nuk do të hjek dorë, “ ka deklaruar Botas.

Gara e ardhshme në Formula 1 do të zhvillohet më 25 tetor në Portugali.

Alsat