Connect with us

Showbiz

Bleona Qereti ndoqi nga afër debatin e fundit mes Trumpit dhe Bidenit – jep mbështetjen e saj për kandidatin republikan në këto zgjedhje

Published

on

Kandidati republikan, Presidenti Donald Trump dhe rivali i tij demokrat, ish-nënpresidenti Joe Biden, zhvilluan një debat të fortë të enjten, vetëm 12 ditë para zgjedhjeve të 3 nëntorit.

Në debatin që është mbajtur në Universitetin Belmont në Nashville, një nga çështjet që është trajtuar janë ndryshimet klimatike si dhe ruajtja e vendeve të punës në kohë pandemie.

Debatin e ka ndjekur nga afër edhe këngëtarja e njohur shqiptare, Bleona Qereti, e cila prej vitesh jeton dhe vepron në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ajo është rrethuar ka Presidenti Donald Trump, duke shprehur mbështetjen e saj për të, edhe për një mandat tjetër si President i ShBA-së.

Këngëtarja shqiptare publikoi në rrjetin social Instagram një fotografi nga audienca në debatin e mbrëmshëm.

Foto: Bleona Qereti/InstaStory

Ajo e etiketoi Presidentin Trump në një nga fotografitë e mbrëmjes, duke treguar se po mbështet fushatën e tij për vitin 2020.

Bleona vite më parë është takuar me Presidentin Trump, teksa në vitin 2016 i kishte dërguar edhe një mesazh privat atij, si urim për zgjedhjen President të vendit. /Telegrafi/

Bleona Qereti dhe Donald Trump (Foto: Bleona/Instagram)