Connect with us

Shendetsi

Benzema, i huaji me më shumë parqitje te Reali

Published

on

Karim Benzema me paraqitjen ndaj Atletiko Madridit, të cilën skuadra e Realit e fitoi me 2-0, vendosi një rekord të ri. Sulmuesi francez është duke zhvilluar sezonin e 12-të në fanellën e mbretërve dhe në sfidën me Atletikon u bë futbollisti i huaj me më shumë paraqitje te Reali. Në këtë listë, Benzema kaloi Roberto Karlosin që numëronte 527 paraqitje për Realin.

– Advertisment –

Ndërkohë në listën e përgjithshme te Reali, Benzema qëndron në pozitën e 8-të. Në vendin e parë është Raul me 741 paraqitje, para Kasiljasit me 725, Serhio Ramos me 662 dhe Manolo Sançizit me 655 paraqitje. Caku i ardhshëm i Benzemës është Guti me 542 dhe Santiljana me 587 paraqitje.