Connect with us

Showbiz

Bëhet virale një fotografi e djalit të Matthew McConaughey, komentohet për ngjashmërinë e madhe me aktorin amerikan

Published

on

Pa dyshim që ‘molla nuk bie shumë larg pemës’ kur bëhet fjalë për Matthew McConaughey dhe djalin e tij të madh, Levi.

Në një postim të rrallë në rrjetet sociale të publikuar nga gruaja e aktorit fitues të ‘Çmimit të Akademisë’, Camila Alves McConaughey, shfaqet ngjashmëria e madhe e të birit me babanë.

Dhe nuk vonoi shumë derisa komentet vërshuan në lidhje me atë se sa ai duket si babai i tij, si nga pamja ashtu edhe nga shprehjet e fytyrës.

Camila Alves McConaughey (Foto: Instagram)

Në imazh, nënë dhe bir po shikojnë frytet e punës së tyre pasi përfunduan një pjekjeje me mikun e tyre, kuzhinierin Rocco DiSpirito.

“Pamja në fytyrat tona i thotë të gjitha … receta nga miku ynë @roccodispirito”, filloi Camila në mbishkrim.

Kjo ishte pjesë e kremtimit të familjes duke shënuar botimet e reja të Matthew, “Greenlights”, të cilat dolën këtë javë.

Ndërsa disa fansa dhe ndjekës komentuan se sa e shijshme ishte ëmbëlsira dhe se ata do të provonin recetën e saj, shumë më tepër referuan se si Levi ishte kopje e babait të tij.

Matthew McConaughey dhe familja e tij (Foto: Shutterstock)

“Nuk mund të ketë ngjashmëri më shumë mes tyre. Klon i babait të tij”, shkroi një ndjekës.

“Unë jam një ndjekës i ri dhe jam duke supozuar se ai është një mini – Matthew”.

“O Zot. Ai duket njësoj si Matt”.

Dhe pastaj kishte shumë prej atyre që thjesht e quanin Levi, “Mini Matt”. /Telegrafi/

Matthew McConaughey (Foto: Instagram)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending