Connect with us

Sport

Befason Gëtce, shijon futbollin holandez – SHKUPIMK

Published

on

Zgjedhja e re e Gëtces është një surprizë, pasi sulmuesi ka vendosur të braktisë Bundesligën për të provuar një eksperiencë në kampionatin holandez.

Sipas të përditshmes gjermane “Bild” Gëtce ka kryer sot vizitat mjekësore dhe është shumë pranë firmës me klubin e PSV Aindhoven.

Sulmuesi 28-vjeçar pritet të nënshkruajë atje për dy vitet e ardhshme, duke shpresuar që të mund të aktivizohet më në fund rregullisht, siç nuk ka bërë këto vite me Bajern Munihun dhe Borusia Dortmundin.

Alsat