Connect with us

Showbiz

Bebe Rexha thekson linjat trupore në imazhet e fundit, ndërsa merr vëmendjen me flokët e kuqe

Published

on

Bebe Rexha festoi 20 milionë shikime për klipin e saj “Baby, I’m Jealous” me reperen Doja Cat të mërkurën.

Këngëtarja 31 vjeçare, u lajmërua në Instagram për të përshëndetur fansat e saj me disa imazhe mjaft atraktive, shkruan DailyMail.

Ajo u shfaq e veshur me një bluzë të bardhë me prerje të mëdha anash, duke i lënë kështu pak vend imagjinatës.

Bebe, emri i vërtetë i së cilës është Bleta, e kombinoi bluzën e bardhë me një palë geta të zeza, të cilat nxirrnin në pah pjesën e pasme të saj bukuroshe.

Sipër bluzëz me prerje të shumta, këngëtarja veshi një triko të bardhë me përmasa të mëdha, të markës ‘Louis Vuitton’.

Bebe Rexha dukej edhe më tërheqëse me një koleksion argjendarie prej ari, që përfshinte një pirg gjerdanësh dhe vathë në formë rrethi.

Këngëtarja i la flokët e saj të kuqe të lirshme, ndërsa i shtoi shkëlqim pamjes me doza të vogla të makijazhit.

Për të festuar arritjen e shifrës prej 20 milionë klikimeve në vetëm dy javë pas publikimit, Bebe Rexha ndua me ndjekësit një klip të shkurtër argëtues, të publikuar në Facebook dhe InstaStory.

Ylli me prejardhje shqiptare i tha ET javën e kaluar se kënga ka të bëjë me atë se si rrjetet sociale kanë ndikuar në marrëdhëniet e saj të së kaluarës.

Ajo tha: “Unë kam një marrëdhënie dashuri-urrejtjeje me rrjetet sociale. E dua sepse mund të flas me fansat e mi dhe të shoh se çfarë po ndodh me ta, por më pas ju shihni gjëra që nuk doni t’i shihni”.

Artistja shqiptare e lindur në Brooklyn shtoi: “Unë mendoj se ajo që e bën këtë këngë fuqizuese është fakti që unë isha në gjendje të thoja se “Po, unë bëhem xheloze”. Të gjithë ne ndonjëherë bëhemi xhelozë dhe nuk më pëlqen të jem xheloze, por kjo është pjesë e natyrës njerëzore”. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending