Connect with us

Sport

Bastoret ndërrojnë mendje, ndryshohen kuotat në ndeshjen Maqedoni – Kosovë

Published

on

Në Shkup sonte luhet ndeshja Maqedoni e Veriut – Kosovë, vendimtare për kualifikimet për Kampionatin Evropian Kosova. Kjo është vlerësuar se ndeshja më e rëndësishme në histori për të dyja skuadrat që ndeshen në gjysmëfinale për një biletë e cila dërgon në finale të Ligës së Kombeve për kualifikim në Kampionatin Evropian.

Ndeshja zhvillohet nga ora 20:45, në stadiumin “Filipi Arena 2” në Shkup dhe kureshtja për këtë përballje është e jashtëzakonshme.

Ekipi i Kosovës ka zbritur dje në Shkup, derisa ka zhvilluar edhe seancën e fundit stërvitore. Përveç problemeve të mëdha më mungesa, stërvitja e fundit e Kosovës u përcoll me një telashe tjetër, pasi rryma për 20 minuta u ndërpre në stadium.

Treshja Amir Rrahmani, Vedat Muriqi e Milot Rashica nuk do të jenë në dispozicion të trajnerin, ashtu siç nuk do të jenë edhe Hekuran Kryeziu, Idriz Voca e Besar Halimi për shkak të lëndimeve, përcjell “Zëri.info”.

Kjo ka bërë që kompanitë e basteve ta favorizojnë bukur shumë Maqedoninë, madje sot kuotat për një fitore të mundshme të Kosovës vetëm sa janë rritur.

Dje Kosova e kishte 3.00 kuotën për fitore, ndërsa ajo sot është rritur ne 3.30. Në anën tjetër Maqedonia ka 2.40.

Sido që të jetë futbollistët tanë duken gati dhe shumë të motivuar. Ata e dinë rëndësinë e kësaj ndeshjeje kështu që thonë se do të japin gjithçka për të fituar

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending