Connect with us

Sport

Bashkim Haxhimusa, përse ekziston drejtoria e sportit, të veprojë apo të heshtin? – Bota Sot

Published

on

Bashkim Haxhimusa është përgjegjës për sport në Komunën e Ferizajt, për dallim nga disa frikacak apo patriot me bateri që i ka Ferizaj, ky e ka një të mirë, që gjithmonë e ka guximin dhe reagon hapur, pa asnjë telashe!

Bashkim Haxhimusa duket i hareshëm kur e thotë: Kryetarët e komunave as nuk formojnë dhe as nuk shuajnë ekipe. Këtu ka të drejtë Haxhimusa dhe nuk e luan topi! 

Po Bashkim, nëse kryetarët e komunave nuk formojnë dhe as nuk shuajnë klube, përse kur zgjidhet kryetari i ri i një klubit, menjëherë shkojnë të kryetari i komunës! A e merr bekimin nga kryetari i komunës apo shkojnë të bëhen servil të kryetarit të komunës? 

Këtu nuk e kam të qartë i dashuri dhe i respektuari Bashkim! 

E dyta, përse ekziston drejtoria për sport në Ferizaj, të veprojë apo të hesht apo është që të merret me aktivitetet e shkollave fillore dhe të mesme? A duhet të hesht përball kësaj situate? Nëse drejtoria e sportit e Ferizajt nuk ka asnjë obligim ndaj klubeve, punë e thjeshtë. Deklaroheni si drejtori e sportit: “Klube, nuk kemi obligime bash hiq. Mos ejani në zyre”! Deklaroheni, se vërtetë jeni të lodhur me dështimet e atyre që menaxhojnë klubet dhe pastaj nga dështimet e tyre kritikat adresohen në drejtori! A është kështu apo jo Bashkim. 

Fakt është që jeni lodhur me politikën e klubeve, fakt që iu ka ardhur të hunda, se me vite janë këto probleme dhe këto probleme i shkaktojnë vetë klubet. Por klubet, që sa herë rrasen në telashe, direkt akuzojnë drejtorinë e sportit.

A thua, çfarë ka faji drejtoria e sportit? A janë klubet organ i drejtorisë së sporteve, që në fakt nuk janë as që kanë lidhje me këtë punë.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending