Connect with us

Sport

Barcelona fiton e humb Piken, debuton Muriqi për Lacion – SHKUPI

Published

on

Skuadra e Barcelonës e nisi me fitore edicionin e ri në Ligën e Kampionëve, pasi mposhti hungarezët e Ferencvarosh me rezultatin 5-1, por humbi Pikn për transfertën e ardhshme ndaj Juventusit, pasi mbrojtësi u ndëshkua me karton të kuq. Mesi hapi rezultatin para se Fati të rrit epërsin në 2-0. Braziliani Kutinjo shënoi për 3-0 para se Ferencvaroshi të zbut epërsin nga penaltia. Dy golat e fundit u shënuan nga Pedri dhe Dembele.

– Advertisment –

Lacio u rikthye në Ligën e Kampionëve dhe e nisi mjaft mirë fazën e grupeve, pasi ia doli të triumfojë me rezultatin 3-1 ndaj gjermanëve të Borussias së Dortmundit, ndërsa Vedat Muriqi debutoi në elitën evropiane. Imobile dhe Hitz (autogol) shënuan për Lacion, para se Halland të zbut epërsinë. Mirëpo Akpa-Akpro vendosi shifrat përfundimtare.

Zhgënjen në ndeshjen e parë në grup edhe finalisti i edicionit të kaluar, Paris Sen Zhermeni, që u mposht 1-2 në shtëpi nga Man. Junajted, ku mysafirët shënuan të tre golat. Fernandez hapi rezultatin nga penaltia, para se Marsial të shënojë në portën e vet. Fitoren dhe pikët I siguroi Rashford në minutët e fundit të ndeshjes.

Në sfidat e tjera Çellsi nuk shkoi përtej një barazimi pa gola nē transfertën andaluziane ndaj Seviljës, Lajpzigu mposhti 2-0 turqit e Bashakshehirit dhe Reni e Krasnodari ndanë nga një pikë falë barazimit 1-1.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending