Connect with us

Entertainment

Barack Obama thotë se pamjet e UFO-ve janë reale por ‘nuk mund t’i shpjegojmë ato‘ VIDEO

Published

on

 

Barack Obama ka konfirmuar ekzistencën e objekteve të paidentifikuara fluturuese (UFO). Ish Presidenti amerikan shpjegoi me shaka se vendi nuk ka ekzemplarë të huaj dhe zanate hapësinore në laboratorë, por pranoi ekzistencën e objekteve pa një model ‘lehtësisht të shpjegueshëm’. Ai tha se ka të dhëna dhe pamje të objekteve të paidentifikuara të cilat SHBA nuk mund t’i shpjegojë. Duke dalë në CBS ‘The Late Show me James Corden të Martën, lideri amerikan 2008 – 2016 tha për presidencën e tij të hershme:’ E vërteta është se kur hyra në zyrë, pyeta.

‘Isha si:” Në rregull, a ka ndonjë laborator diku ku po mbajmë ekzemplarët dhe anijen kozmike? ” ‘Ata bënë një hulumtim pak… dhe përgjigjja ishte“ Jo ”.’ Komentet e tij vijnë disa ditë pasi pilotët e luftëtarëve amerikanë zbuluan se kishin parë një Fenomen Aerial të Identifikuar (UAP) në brigjet e Virxhinias ‘çdo ditë’ për dy vjet.

Obama shtoi: ‘Ajo që është e vërtetë, dhe unë në të vërtetë jam serioz këtu, është se ka pamje dhe regjistrime të objekteve në qiell që ne nuk e dimë saktësisht se çfarë janë, nuk mund të shpjegojmë … , trajektorja e tyre, ata nuk kishin një model lehtësisht të shpjegueshëm. ‘Njerëzit ende e marrin seriozisht duke u përpjekur të hetojnë dhe të kuptojnë se çfarë është kjo.’ Në diskutimin jozyrtar, të shkaktuar nga një pyetje nga muzikanti dhe komediani Reggie Watts, Z. Obama pyeti me shaka nëse Z. Watts mund të ishte në të vërtetë një i huaj. Muajin e ardhshëm, raportet e paklasifikuara mbi UFO janë vendosur të zbulohen në Kongres. Fenomeni ka magjepsur prej kohësh njerëzit në të gjithë globin por shpesh është parë si konspirativ, me shumë sygjerime që tregojnë se janë prova të jetës së huaj në tokë.