Connect with us

Sport

Australi, 46 mijë tifoz në një sfidë të regbit – SHKUPI

Published

on

Rreth 46 mijë tifozë ishin të pranishme në “Eden Park” në një përballje të regbit, në të cilën Zelanda e Re mundi Australinë me rezultat 27-7. Kufizimet  për “COVID-19” në Oukland, të cilat hynë përsëri në fuqi në gusht pas një shpërthimi të vogël të rasteve të koronavirusit, u hoqën në fillim të muajit tetor, për të lejuar tifozët që të ktheheshin në stadium. Dhe ”Eden Park” ishte një pak stadiume sportive në botë që hapi dyert për të gjithë kapacitetin gjatë fundjavës.

– Advertisment –

Kujtojmë se pas shpërthimit të pandemisë në fillim të vitit, rrallë ose për të mos thënë fare, stadiumet janë hapur për një pjesë të publikut në çdo cep të botës, por kjo që ka ndodhur në Zelandën e largët mbetet një pamje e pazakontë për një vit të pazakontë si viti 2020. /Lajmi.net/

Alsat