Connect with us

Sport

Atalanta rikthehet në Bergamo – SHKUPIMK

Published

on

UEFA ka dhënë sot lajmin se skuadra e Atalantas ndeshjet e saj europiane mund t’i luaj në fushën e saj, teksa në sezonin e kaluar përdornin si shtëpi të dytë, San Siron.

– Advertisment –

Megjithatë, tashmë Atalanta mund të përdorë fushën e saj pas rikonstruksionit dhe të ndjejë më shumë atmosferën e tifozëve teksa bergamaskët në gupin e tyre janë shortuar së bashku me Liverpullin, Ajaksin dhe Mitijlandin.

Atalanta konfirmon se ndeshja e parë e Grupid D ndaj Ajaksit do të luhet në stadiumin e tyre, duke u ndjekur nga Liverpulli më 3 nëntor, ndërsa ndeshja e fundit e grupit është ajo me Mitijllandin, më 1 dhjetor.

Alsat