Connect with us

Sport

Angelovski: Besojë se ne do kalojmë në finale – Alsat TV

Published

on

Përfaqësuesja e Maqedonis filloi stërvitjet para përballjes historike me Kosovën, më 8 tetor në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup.

Trajneri i Maqeonisë, Igor Angelovski beson se Maqedonia do të jetë ajo që në fund të festojë fitoren dhe kualifikimin.

“Kjo ndeshje mund të na afron edhe më shumë deri te Kampionati Evropian. Është gjysmëfinale, ku fituesi kalon në finale dhe unë shpresojë se ne do të jemi ata. Ndeshje historike? Maqedonia pret 30 vite që të vijë deri te balotazhi dhe tani jemi pran një sfide të tillë, mirëpo për mua do të ishte historike paraqitja e parë e Maqedonisë në një Kampionat Evropian. Duhet të zhvillojnë këtë ndeshe në formën tonë më të mirë, për çka nuk dyshojë. Pa marë parasysh se çka po ndodh në taborin kundërshtarë, në terren do të jenë 11 kundër 11 futbollistëve, të cilët dëshirojnë që të sjellin fitoren për kombëtaren e tyre. Jam i bindur se futbollistët e mi do të sjellin fitoren e aq pritur, me të cilën do të gëzojnë të gjithë,” tha mes tjerash trajneri Angelovski.

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Ronaldo pritet të rinovojë me Juventusin deri në vitin 2023

Published

on

Juventusi thuhet se është i përgatitur të rinovojë me Cristiano Ronaldon dhe ylli portugez mund të nënshkruajë një kontratë të re të vlefshme deri në qershor të vitit 2023.

Ronaldo mbush 36 vjeç nesër (e premte) dhe gazeta Tuttosport pretendon se ndihet gjithnjë e më shumë në qendër të ekipit të trajnerit Andrea Pirlo.

Hipoteza e një zgjatje të kontratës merr formë, pasi sulmuesi i Bianconerëve ka shënuar 22 gola në 23 ndeshje konkurruese këtë sezon.

Zonja e Vjetër është në epërsi 2-1 pas ndeshjes së parë kundër Interit në Coppa Italia, për t’u përballur me FC Porto në 16-tën e fundit të Ligës së Kampionëve dhe aktualisht shtatë pikë prapa liderit të Ligës Milan me një lojë në dorë.

Marrëveshja aktuale e Ronaldos skadon në qershor të 2022, por veterani thuhet se ka qenë mjaft i rëndësishëm për t’u shpërblyer me një marrëveshje të re me klubin Torino.

Ndryshe, Ronaldo u transferua te Juventusi në verën e vitit 2018 për 100 milionë euro, ndërsa deri më tani ka shënuar 87 gola në 112 paraqitje.

Alsat

Continue Reading

Sport

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga

Published

on

Barça u kualifikua në shtesë, Koeman: E pabesueshme, me këtë karakter edhe në La Liga – Iliria News Agency

Alsat

Continue Reading

Sport

Bardhi me Levanten kualifikohen në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit

Published

on

Enis Bardhi me skuadrën e tij Levanten janë kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Mbretit, pasi sonte pas 120 minutave lojë arritën të eliminojnë Viljarealin me rezultat minimal 1:0.

Koha e rregullt u mbyll me barazim pa gola, ndërsa u deshën plus më shumë 30 minuta shtesë që Levante të gjejë golin e fitores dhe të kualifikimit përmes Roxherit.

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut e nisi ndeshjen nga fillimi dhe luajti për plot 120 minuta.

Alsat

Continue Reading

Trending