Connect with us

Sport

Ancelotti zgjidhet trajneri i muajit shtator në Premier Ligë

Published

on

Carlos Ancelotti është zgjedhur trajneri i muajit shtator në Premier Ligë, shkruan Gazeta inFokus.

Ancelotti, që aktualisht është menaxher i Evertonit, është trajneri i parë i këtij klubi që e shpallet si më i miri.

Poashtu, 61 vjeçari me Evertonin ka fituar katër xhirot e para hapëse në Premier Ligë duke grumbulluar kështu 12 pikë dhe gjenden në vendin e parë.

Evertoni për herë të fundit e ka fituar Premier Ligën gjatë sezonit 1969-1970./Gazeta inFokus

Alsat