Connect with us

Sport

Alonso: Besoj se do të duelojë për titull – SHKUPIMK

Published

on

Fernando Alonso, 2 herë kampion bote në Formula 1, do të rikthehet në pistë vitin e ardhshëm, pas 2 sezonesh pushim. Alonso, do të  drejtojë makinën “Renault”.

Shumë pilotë të mëdhenj, si Mihael Shumaher, kur janë rikthyer nuk kanë patur sukses, pasi kanë pilotuar një makinë “normale”. Me mua mund të ndodhë e kundërta. Kur u largova, pilotoja makina normale, tani mund të kem një makinë më të mirë. Mendoj se do t’i befasoj njerëzit dhe të duelojë për titull. Unë besoj”, tha Alonso, që pritet të testojë makinën e re në fund të dhjetorit.

Alsat