Connect with us

Sport

Alarm tjetër te Real Madridi

Published

on

Alarm tjetër në Real Madrid. Pas një lëndimi muskular, Eden Hazard pritet të mungojë katër deri në gjashtë javë.

Real Madridi e konfirmoi lajmin e lëndimit të mërkurën, derisa “Marca” ka raportuar për periudhën e mungesës së mesfushorit belg, shkruan “Zeri.info”.

Klubi madrilen ka njoftuar se Hazardi ka pësuar një lëndim muskular.

Ai është paraqitur si startues në katër prej gjashtë ndeshjeve të fundit.

Tani ai do të jetë një mungesë e madhe për Real Madridin në La Liga dhe në Ligën e Kampionëve. /Zeri.info

Alsat