Connect with us

Entertainment

Akullorja më e shtrenjtë në botë do t’ju kushtojë 800 euro

Published

on

Nëse po mendoni pse është kaq e shtrenjtë, tre lugë akullore me vanilje Tahitian vijnë të mbuluara me gjethe të arta 23 karat, bajame, havjar dhe orkide të arta, për të cilat duhen deri në tetë orë! Gjithashtu, frutat e sheqerosura vendosen sipër, por jo ndonjë, por fruta të cilësisë më të lartë nga Parisi!

Për të rritur më tej çmimin e saj, kjo “akullore e artë” shërbehet në gota kristali që kushtojnë rreth 350 dollarë dhe janë të veshura me fletë ari, të bëra prej ari 23 karat.

Logjikisht, kjo lloj akullore nuk hahet me asnjë lugë, por me mend, ari, 18 karat.

Akullorja më e shtrenjtë në botë gjithashtu përmban çokollatë të shtrenjtë nga Toskana, dhe fasulet vanilje importohen nga Madagaskari. Përbërës të tjerë përfshijnë pekanë të karamelizuar, tartufë me çokollatë të bardhë, diamante të ngrënshëm …