Connect with us

Showbiz

Aktorja e “Two and a Half Men”, Conchata Ferrell vdes në moshën 77 vjeçare

Published

on

Ylli i “Two and a Half Men”, Conchata Ferrell, ka vdekur në moshën 77 vjeçare.

Aktorja e famshme ndërroi jetë më 12 tetor për shkak të disa komplikimeve që kishte pas një arresti kardiak, sipas Deadline.

Ajo ishte e rrethuar nga familja në spitalin Sherman Oaks në Sherman Oaks, Kaliforni, në kohën kur vdiq.

Conchata Ferrell në “Two and a Half Men” (Foto: SONJA FLEMMING/CBS VIA GETTY)

Vdekja e saj vjen rreth pesë muaj më vonë pasi ajo pësoi një sulm në zemër.

Burri i saj, Arnie Anderson i tha TMZ se aktorja u shtrua në spital në maj pasi nuk ndihej mirë.

Ajo kaloi më shumë se katër javë në njësinë e kujdesit intensiv dhe pati një arrest kardiak në një moment, për të cilin Anderson tha se zgjati për afro rreth 10 minuta.

Conchata Ferrell (Foto: Getty Images)

Conchata më pas u transferua në një institucion të kujdesit afatgjatë dhe vendosi një aparat respirator dhe dializë, në gjendje të fliste ose të komunikonte.

Ferrell, e cila filloi të aktronte që nga viti 1974, është më i njohur për rolin e saj të veçantë në “Two and a Half Men”, ndërsa luajti në shfaqje nga 2003 deri në finale në vitin 2015.

E njëjta gjithashtu u shfaqje në seri të tjera përfshirë, “The Ranch”, “Grance”, “Frankie” dhe “The Wild Thornberrys”.

Ajo ka pasur disa role edhe në filmat: “Deported”, “A Very Nutty Christmas”, “Citizen Tony”, “Frankenweenie”. /Telegrafi/

Conchata Ferrell në “Two and a Half Men” (Foto: SONJA FLEMMING/CBS VIA GETTY)

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending