Connect with us

Showbiz

Aktori që luajti “Mehmet Kosovën”, Kenan Imirzalioglu bëhet baba për herë të parë

Published

on

Aktori i njohur turk, Kenan Imirzalioglu dhe partnerja e tij, Sinem Kobal, kanë mirëpritur në jetë vajzën e tyre të parë, të cilën e kanë pagëzuar me emrin Lalin.

Kobal lindi dje në mesditë dhe mori në krahë vajzën e saj. Kenan Imirzalioglu dhe Sinem Kobal ndanë ndjenjat e tyre me gazetarët pasi u larguan nga spitali. Duke dhënë njoftimin se partnerja e tij kishte lindur, Imirzalioglu tha: “Unë isha me Sinem në çdo moment”, shkruan Haber Turk.

Duke folur para gazetarëve pas daljes nga spitali, Imirzalioglu tha: “Unë ju shoh të gjithëve ndryshe, më dukeni shumë më të ëmbël. Ju keni qenë të shqetësuar deri më tani. Ne jemi shumë të lumtur. Ndjenjë shumë e mirë, Zoti i bekoftë të gjithë. Kishte pretendime që pesë dhoma ishin mbyllur, nuk është e vërtetë. Ne ndoqëm masat preventive të spitalit”.

Sinem Kobal tha: “Foshnja lindi dje në mesditë. Ne jemi të ngazëllyer, edhe ne…faleminderit shumë. Ne po fillojmë jetën tonë të re”.

Çifti, të cilët kanë katër vite martesë, njoftoi se do të quanin vajzën e tyre “Lalin”.

Cila është domethënia e emrit Lalin?

Emri Lalin ka më shumë se një kuptim:

1. (Nga gjuha e vjetër), e kuqe e ndezur.
2. Rubin i kuq.
3. Buzë e kuqe.
4. Lule

Të dy ishin shfaqur në Nişantaşı në javët e fundit. Duke numëruar ditët për t’u bërë baba, Imirzalioglu ishte shprehur: “Ka kaq shumë entuziazëm. Faleminderit Zotit gjithçka është në rregull, nuk ka asnjë problem. Na kanë mbetur edhe dy muajt e fundit. Allahu na ruaj nga sytë e këqij”. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending