Connect with us

Showbiz

Adriana Matoshi rrëfen për një nga ditët më të tmerrshme në jetë: Jam rrëzuar nga kali dhe për katër muaj isha e palëvizshme

Published

on

Adriana Matoshi vazhdon të jetë njëra prej aktoreve më të admiruara shqiptare.

Ajo prej vitesh ka qenë e pranishme në shfaqje e seriale të ndryshme, teksa ka rrëmbyer edhe shumë çmime ndërkombëtare.

Artistja nga Gjilani shpesh nëpër intervista ka rrëfyer detaje nga jeta private dhe së fundmi në një emision ka treguar për një nga periudhat e vështira që ka kaluar vite më parë.

Adriana Matoshi (Foto: YouTube)

E ftuar në “5 data” me Liberta Spahiun, Matoshi kthehet më 20 shtator të vitit 2010 duke kujtuar momentin kur u rrëzua nga kali, gjë që e bëri të palëvizshme për disa muaj.

“Në atë periudhë, unë i du shumë kuajt, kafsha që e dua më shumë është kali. Një ditë para se me u rrëzu prej kalit, kam shkuar me një shoqe timen dhe çka ishte më interesant, ky kali atë ditë nuk më i largonte sytë”.

“Të nesërmen prapë kam shkuar me fëmijët e mi. Unë tani fillova të ia sqaroja shoqes tjetër për rastin e djeshëm dhe i thashë për kalin vetëm dëshiroj ta shoh, ai ka qenë duke kalëruar shpejt dhe kur më ka pa u ndal para meje ‘dhe thashë o zot çfarë është kjo’. Unë thashë dëshiroj të kalëroj këtë kali, vendosa me hyp. 20 minuta kam kalëru dhe e kam vazhduar edhe një minutë, më pas më ka rrëzu, nuk e di si kam rënë dhe dhimbjet që i kam pasur në atë sekondë dhe në muajt e ardhshëm kanë qenë të tmerrshëm. Një muaj kam ndjenjur në spital dhe tre muaj të tjerë e palëvizshme në shtëpi, kam qenë shumë keq”, u shpreh ajo. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending