Connect with us

Sport

Adnan Januzaj shënon gol fantastik për Real Sociedadin (VIDEO)

Published

on

Futbollisti me origjinë shqiptare, Adnan Januzaj ka shënuar një gol fantastik për Real Sociedadin në ndeshjen si mysafir me Real Betisin, shkruan “Zeri.info”,

Sociedadi e fitoi takimin 0-3, por goli i tretë dhe i fundit në këtë duel u shënua nga Januzaj në minutën e 88-të të takimit.

Deri te momenti i golit, Januzaj bëri një vrapim fantastik, derisa me një goditje të bukur e mposhti portjerin kundërshtar.

Real Sociedadi i Adnan Januzajt me këtë fitore është në vendin e parë në La Liga momentalisht.

 

Alsat