Connect with us

Showbiz

A janë rikthyer sërish bashkë, Kylie Jenner dhe Travis Scott? Modelja befason fansat me imazhet e fundit

Published

on

Vitin e kaluar, Kylie Jenner konfirmoi ndarjen me të dashurin e saj, Travis Scott, dhe deklaroi se ata tani do të përqendrohen në rritjen e vajzës së tyre, Storm.

Por, sipas fotografive të fundit të Kylie që ka publikuar në Instagram, duket se çifti tani kanë rregulluar raportet me njëri-tjetrin.

Të shtunën, 17 tetor, superylli postoi disa imazhe e veshur nga dizajneri Matthew Williams dhe duke i dhënë një ‘goditje’ fansave me pozat përkrah Scott, ku shkroi: “Veshu me Matthew Williams dhe Givenchy, ky koleksion është i mrekullueshëm. Mezi po pres të shihni më shumë”.

Vitin e kaluar në 2019, kur Kylie dhe Scott u ndanë, fansat e saj u ‘tronditën’ meqë u raportua se në të njëjtën natë Jenner ishte shoqëruar me ish-të dashurin e saj, reperin Tyga.

Pas kësaj, kishte disa thashetheme që sugjeronin se Scott mashtroi Kylie dhe për të pastruar gjithë këtë ai bëri një reagim përmes rrjeteve sociale duke theksuar, ‘se këto nuk janë aspak të vërteta’.

“Përqendrimi në jetë, muzikë dhe familje në këtë moment është ajo që është reale”.

Kylie Jenner dhe Travis Scott (Foto: Getty Images)

Pasi u përhap lajmi për ndarjen e tyre, Travis filloi të aludohej për një romancë dashurie me modelen e quajtur, Rojean Kar, e cila gjithashtu mohoi thashethemet duke thënë: “Asnjë nga këto thashetheme nuk është e vërtetë, është vetëm interneti që krijon një rrëfim të tillë”.

Ndërkohë, burime pranë ish-çiftit thanë për TMZ, se vendimi i tyre për ndarje erdhi pas muajit të mjaltit që ishte plot dashuri e aventura të ndryshme.

Por fotografitë e fundit të Kylie morën reagime të shumta, duke e pyetur: “Ju jeni përsëri bashkë?”. “Kjo është konfuze”. “Ju njerëz jeni rikthyer sërish?”.

Për më shumë, presim të shohim reagimet e protagonistëve në ditët në vazhdim. /Telegrafi/

Showbiz

Ylli i “Gilligan’s Island”, Dawn Wells ndërron jetë në moshën 82 vjeçare

Published

on

Dawn Wells, e cila luajti Mary Ann Summer, ka ndërruar jetë në moshën 82 vjeçare.

Ajo ka vdekur të mërkurën në mëngjes në Los Angeles nga COVID-19, sipas publicistit të saj.

Aktorja ka qenë e pranishme në “Gilligan’s Island” për tre sezone me radhë, nga 1964 deri në 1967.

Foto: NBC

Për rolin e Mary Ann, ajo mundi 350 aktore të tjera, përfshirë këtu Raquel Welch.

Wells ka qenë pjesë edhe e shumë filmave të tjerë si: “Silent But Deadly”, “Return to Boggy Creek”, “The Harlem Globetrotter”, “Super Sucker”, “American Christmas” etj.

Ylli amerikan po ashtu ka qenë e martuar me Larry Rosen nga 1962 deri në 1967. /Telegrafi/

Foto: Getty Images

Continue Reading

Showbiz

Nora Istrefi me biznes të ri

Published

on

Këngëtarja e njohur shqiptare, Nora Istrefi, ka korrur ndër vite suksese të mëdha në profesionin e saj.

Ajo përmes rrjeteve sociale ka bërë të ditur se ka hapur një biznes të ri, që është krejtësisht i ndryshëm nga ajo që ka bërë.

Krijuesja e hitit “Anna” ka njoftuar fansat për një studio të re për fotografi, duke qenë se ishte dëshirë e kamotshme.

Nora Istrefi (Foto: Instagram)

Ky është postimi i plotë i artistes Nora Istrefi (pa ndërhyrje):

“Duke mare per baze qe kam perfunduar fakultetin e dizajnit te modes ,gjithemone me mu ka flejt deshira per te bere edhe dicka ma shume se muzika !

Po e nisi kete vit te ri me nje bisnes te vogel qe lidhet ngushte me fushat e mia te jetes ,perkatesisht me fotografine!

Nisur nga vetja dhe Renee, e di qe cdo nene do deshironte nje set fotografik gjate shtatzanise, te foshjnes se posalindur, me foshjen por edhe me komplet familjen !

Jam munduar dhe po mundohem te krijoj skena te bukura me ekipen time, momente te paharushme per me te dashurit tone.. Shpresoj do ju pelqej dhe do gjeni imagjinaten tuaj ne setet tona dhe projektet ne vazhdimësi”. /Telegrafi/

Continue Reading

Showbiz

Vëllai i Dua Lipës feston ditëlindjen e 15-të, këngëtarja i bën një dedikim të veçantë

Published

on

Ditën e sotme (e mërkurë) feston ditëlindjen e 15-të vëllai i këngëtares Dua Lipa, Gjin Lipa.

Artistja shqiptare me këtë rast i ka bërë një dedikim të veçantë, ku ndërkohë ka zgjedhur edhe disa imazhe të tyre të përbashkëta të realizuara ndër vitesh.

25 vjeçarja në fotografitë që zgjodhi përfshihet edhe motra e Duas, Rina Lipa, e cila vite më parë ka bërë debutimin si fashioniste.

Foto: Instagram

“Urime ditëlindjen për vëllain tim të dashur, Gjin Lipa. 15! Ju jeni më qesharaku, më i miri, më i sjellëshmi e më i kujdesshmi dhe jam shumë krenare për ty. Të dua dhe jam shumë me fat të jem motra jote”, ka thënë ajo.

Urimet për të vëllain e Lipës nuk munguan as nga fansat që numëron në rrjete sociale, duke marrë parasysh që vetëm në Instagram ka mbi 57 milionë.

Dua ndërkaq këtë vit ka qenë mjaft aktive me projekte muzikore, madje në mes të pandemisë solli albumin e dytë “Future Nostalgia”.

Albumi u prit shumë mirë dhe thuajse të gjitha këngët janë shndërruar në hite e me miliona klikime në YouTube. /Telegrafi/

Continue Reading

Trending