Connect with us

Sport

A do të martohet në Kosovë? Habit çfarë thotë vajza boshnjake nga Mali i Zi! – Bota Sot

Published

on

Është hendbollistja bindshëm më e mirë në Kosovë, Esma Muratoviq. Hendbollistja boshnjake nga Podgorica, është anëtare e nënkampiones së Kosovës, Istogu, dhe dje nga selektori

Per Johanson është ftuar në Kombëtaren e Malit të Zi për ndeshjet e Kampionatit Botëror. Ajo përveç jetës profesionale, e do edhe natyrën!

Në pyetjen drejtuar Esmës, a mendoni që të martoheni në Kosovë? 
“Jo, unë një kohë të gjatë kam një dashuri të lumtur.

Unë një periudhë të gjatë jetoj një dashuri të lumtur”, përgjigjet Esma për gazetën kombëtare “Bota sot”.  Ajo nuk mendon në at drejtim, por ka dashuri në lojën sportive dhe përqendrohet më shumë aty.

Alsat