Connect with us

Sport

A do të ketë futboll? Cilat aktivitete sportive lejohen – Flasin nga Ministria e Sportit – Bota Sot

Published

on

Me masat e reja të vendosur nga Ministria e Shëndetësisë në Kosovë si shkak i pandemisë Covid-19, ndalon veprimtaritë e të gjitha subjekeve afariste, qendrave tregtare e rekreative, supermarketeve dhe shërbimet e gastronomisë, duke filluar sot nga ora 20:00.

Me këto masa, në fundjavë nuk do të zhvillohen aktivitet sportive në ambiente të mbyllura, këtë eka kofirmuar, ushtruesi i detyrës së sekretarit të përgjithshëm në Ministrinë për Kulturë, Rini dhe Sport, Ibër Alaj.

“Me vendimin e fundit të Qeverisë, ndeshjet në fundjavë në ambiente të mbyllura nuk do të lejohen, ndërsa ato në ambiente të hapura po”, tha Aalaj.

Alsat