Connect with us

Sport

​Sot rikthehet Liga e Kampionëve, këto janë dy ndeshjet kryesore

Published

on

Sot në mbrëmje rikthehet gara më prestigjioze e futbollit evropian, Liga e Kampionëve, shkruan KosovaPress.

Në program janë ndeshjet e treta nga grupet A,B,C dhe D, të cilat zhvillohen nga ora 18:55 dhe 21:00.

Dy ndeshjet kryesore zhvillohen nga grupet B dhe D.

Në grupin B, ballafaqohen Real Madridi dhe Interi, kurse ne grupin D Atalanta e GGiampiero Gasperinit e pret Liverpoolin e drejtuar nga trajneri Jurgen Klopp.

Këto janë të gjitha ndeshjet e Ligës së Kampionëve të planifikuara për t’u zhvilluar sot:

Lokomotiv Moscov – Atletico Madrid – ora 18:55

Shakhtar Donetsk – Borussia Meinchengladbach – ora 18:55

Atalanta – Liverpool – ora 21:00

Porto – Marselle – ora 21;00

Manchester City – Olympiacos – ora 21;00

Midjylland – Ajax – ora 21:00

Real Madrid – Inter – ora 21;00

Salsburg – Bayern Mynich – ora 21:00

Alsat