Connect with us

Sport

​Skender Potera e mbylli kampionatin me fitore – Bota Sot

Published

on

Skender Potera me Audi TT është fitues i garës Drag Race, e fundit për kampionatin e sivjetmë. Potera pati paraqitje fantastike në vozitjet kualifikuese, duke arritur kohën 08.840 dhe duke i vetmi në Klasën e 8 sekondave.

“Në përgjithësi gara ishte e mirë. Sot e patëm një problem në veturë, të cilin deri diku e sanuam dhe jam i kënaqur me rezultat. Gjithsesi, në garat e ardhshme shpresoj të arrij rezultat edhe më të mirë”, është shprehur Potera.

Në pozitën e dytë u rendit Labinot Maliqi, i cili me Golf II pati kohën 09.552 sekonda, ndërsa podiumi fituesve u plotësua me Petrit Isufin, i cili në cak arriti për 10.727 sekonda.

Rezultatet:

Divizioni FVD

Klasa 16

1.Ardit Namligjiu (Opel Astra)16.175

2.Gjengiz Hajrullahu (Opel Kadet) 16.549

Klasa 14

1.Ejup Merrnica (Golf II) 14.193

2.Esad Dosljak (Renault Megane RS3) 14.660

3.Rinas Demiri (Golf VII) 14.677

Mbr[mKy

Klasa 13

1.Lulzim Popaj (Opel Corsa) 13.192

2.Leutrim Sylejmani (VW Jeta) 13.661

3.Qëndrim Sylejmani (Skoda VRS) 14.068

Klasa 12

1.Lavdat Vllahiu (Golf II) 12.001

2.Valmir Rahmani (VW Polo)n13.081

3.Labinot Syla (Opel Astra) 13.027

Klasa 11

1.Leutrim Isufi (Golf II) 11.167

Divizioni RWD

Klasa 14

1.Jeton Qerimi (BMW 316) 14.258

2.Arlind Azemi (BMW E36) 14.679

Klasa 13

1.Samuel Gjoni (BMW E46) 13.224

2.Emin Dobra (BMW) 13.380

Mbr[mKy

3.Qëndrim Alidema (BMW 425) 13.926

Klasa 11

1.Arton Ajvazi (McLaren) 11.695

Divizioni AWD

Klasa 13

1.Emilijan Sakuli (Mitsubishi Evo) 13.002

2.Ndriçim Merovci (BMW 535) 13.523

3.Gazmend Demolli (Audi S3) 13.313

Klasa 12

1.Skender Lekaj (BMW) 12.318

2.Muzafer Beka (Audi A3) 13.830

3.Haxhi Haziraj (Golf VII R) 12.527

Klasa 11

1.Drilon Iseni (Nissan GTR) 11.586

2.Egzon Qerimi (VW Golf R) 11.834

3.Jaha Vllahiu (Golf III) 12.870

Mbr[mKy

Klasa 10

1.Petrit Isufi (Golf II) 10.727

2.Adnan Prekupi (VW Mk3) 12.633

Klasa 9

1.Labinot Maliqi (Golf II) 09.552

Klasa 8

1.Skender Potera (Audi TT) 14.251

Plasmani i përgjithshëm

1.Skender Potera (Audi TT) 08.840

2. Labinot Maliqi (Golf II) 09.552

3. Petrit Isufi (Golf II) 10.727

Alsat

Click to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sport

Cristiano Ronaldo reagon pas fitores dhe pensionimit të Khabib: Babai yt është krenar me ty – Bota Sot

Published

on

Edhe Cristiano Ronaldo ka reaguar pas natës së sontme në UFC.

Khabib Nurmagomedov ka shënuar fitoren e 29-të në karrierën e tij, kundër Justin Gaethje.

Pas duelit, ylli i UFC bëri të ditur se do të pensionohet, për të dëgjuar dëshirën e nënës së tij, por edhe me arsyen se nuk mund të luftojë pa babanë e tij në kënd.

Pas gjithë këtyre ngjarjeve, një reagim erdhi nga Cristiano Ronaldo, i cili postoi diçka në ‘Instagram’.

Alsat

Continue Reading

Sport

Khabib heq dorë nga sporti: I premtova nënës që nuk do të ndeshem më! (VIDEO)

Published

on

Khabib Nurmagomedov ka triumfuar në luftën e madhe në UFC ndaj Justin Gaethje.Ishte një luftë e ashpër me shumë goditje dhe shumë rivalitet por që në fund Khabib Nurmagomedov tregoi shpirtin e kampionit duke triumfuar në këtë luftë, pas një mundje të madhe në raundin e dytë.

Ai pas ndeshje ka shpërthyer në lot për babain e tij dhe ka njoftuar për pensionim nga UFC.

“Faleminderit Zotit ai është më i madhi, kjo fitore ishte për babain tim për skuadrën dhe për të gjithë ata që kanë përkrahur në këtë kohë të vëshitrë. Ishte hera e parë qe luftoja pa babain tim. Unë meritoj qe te jem kampion absolut dhe tashmë kam fituar çdo gjë. Unë do të pensionohem në këtë moment nga UFC, i kam premtuar nënës time që nuk do të ndeshem më ” tha Nurmagomedov pas luftës.

Alsat

Continue Reading

Sport

(video) Khabib mposht në ring Justin, ky është luftimi i tij i fundit në këtë sport – SHKUPI

Published

on

Luftëtari i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, ka mposhtur sot në ring Justin Gaethje.  Ai me fitoi me metodën e ngulfatjes, Khabib ka thënë se kjo është ndeshja e tij e fundit në UFC. Ai këtë premtim ua dha familjarëve të tij, gjatë karrierës së tij ai nuk ka pas asnjë humbje.

– Advertisment –

“Kam biseduar me nënën time para tri ditëve e cila më tha se nuk dëshiron që të luftojë më pa praninë e babit tim. Nënës i premtova se kjo do te jetë lufta ime e fundit. Unë i dhashë asaj premtimin dhe premtimin tim nuk e thyej”, u shpreh Khabib Nurmagomedov.

https://www.youtube.com/watch?v=QxuokWk0TcE

Alsat

Continue Reading

Trending