Connect with us

Sport

​Laporta zbulon mega-ofertën e gjigantit evropian për Leo Messin

Published

on

Lionel Messi vazhdio t’i qëndrojë besnik Barcelonës për vite me radhë edhe pse verën e kaluar doli hapur duke kërkuar largimin nga “Camp Nou”.

Shumë skuadra kanë shprehur interesim për Leo Messin vit pas viti, por “Blaugranët” nuk u tundua.

Një ofertë gjigante kishte ardhur në vitin 2006 dhe ajo ishte nga një klub i madh evropian.

Një zbulim nga Joan Laporta vjen nga Spanja që konfirmon vëmendjen ekstreme të Interit në vitet e fundit ndaj situatës së Leo Messit.

Sipas ish-presidentit të Barçës, në fakt, në vitin 2006 arriti një ofertë prej 250 milionë eurosh nga Massimo Moratti për të provuar të sjellë talentin argjentinas në Milano, por nuk kishte asgjë për të bërë.

Siç raportohet nga “Onda Cero Radio”, Laporta konfirmon se aty ishte një “jo” e mprehtë për shitjen e sulmuesi argjentinas.

Alsat