Connect with us

Sport

​Cristiano Ronaldo rezulton pozitiv me Covid-19 – SHKUPIMK

Published

on

Ylli i Juventusit Cristiano Ronaldo ka rezultuar pozitiv në testin për virusin Covid-19, ka konfirmuar kombëtarja portugeze, përcjell KosovaPress.

– Advertisment –

Ronaldo është konfirmuar si pozitiv të Hënën dhe është liruar nga ekipi dhe do të mungoj në ballafaqimin me Suedinë të Mërkurën.

Po ashtu, raportohet se 36 vjeçari nuk ka simptoma dhe tashmë është vet-izoluar.

Alsat